Prawo jazdy 2013

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w 2012 będzie zdawało się na nowych zasadach.

Od 19 stycznia 2013 wchodzą w życie nowe egzaminy na prawo jazdy.

Prawo jazdy testy 2012

Aktualne testy na prawo jazdy, obowiązujące od roku 2011.

W styczniu 2011 weszła w życie nowa baza pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Wybór szkoły nauki jazdy

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy? Czy cena ma coś wspólnego z jakością?.

Wybór odpowiedniej szkoły nie jest łatwy, ponieważ istnieje ich całe mnóstwo. Powstają jak grzyby po deszczu i można je spotkać nawet w niewielkich miejscowościach

Stres przed egzaminem na prawo jazdy

Czy da się opanować stres przed egzaminem i jaki ma on wpływ na jego przebieg.

Stres pojawia się najczęściej w sytuacji, w której znajdujemy się po raz pierwszy i nie wiemy jak się wobec niej ustosunkować. Jest to normalne zjawisko towarzyszące człowiekowi podczas wielu różnorakich sytuacji.

Znaki drogowe


Najogólniej znaki drogowe dzielimy na poziome, znajdujące się na powierzchni drogi, oraz pionowe, które mają postać tablic lub tarcz z symbolami i napisami. Do znaków pionowych zaliczana jest również sygnalizacja świetlna. Wśród pionowych znaków drogowych dużą część stanowi pierwsza ich grupa, czyli znaki ostrzegawcze. Mają one postać tablic o kształcie trójkąta wypełnionego żółtym tłem i czerwonym obramowaniem. Na trójkącie, który zwykle jest zwrócony wierzchołkiem do góry widnieje czarny lub kolorowy symbol. Jedynym wyjątkiem, jeśli chodzi o położenie trójkąta jest znak ustąp pierwszeństwa przejazdu. Kolejną grupę znaków pionowych stanowią znaki zakazu, które mają postać okrągłych tarcz barwy białej z czerwonym obramowaniem. Symbol znajdujący się na znaku ma kolor czarny, lub w niektórych przypadkach kolorowy. Trzecią już grupę stanowią znaki drogowe nakazu, jak nazwa wskazuje nakazują kierowcy wykonanie określonej czynności podczas jazdy. Ich postać to koło z białym symbolem na niebieskim tle. Kolejno znajdują się znaki informacyjne, które są niebieskimi prostokątami z białym symbolem, lub symbolem czarnym na białym tle. Do tej grupy zaliczają się również dwa odrębne, jeśli chodzi o wygląd znaki, a mianowicie: droga z pierwszeństwem i koniec drogi z pierwszeństwem. Te wyjątki to romby żółto białe, a drugi z nich dodatkowo z czarną, grubą kreską. Do znaków drogowych pionowych należą także znaki kierunku i miejscowości, które zwane są popularnie drogowskazami. Występują one w różnym kształcie i kolorach. Ostatnia już grupę stanowią znaki drogowe uzupełniające, żółte lub niebieskie. Oprócz znaków często spotkać się można z tzw. tabliczkami do znaków drogowych. Umieszcza się je pod tarczami znaków, aby uzupełnić informacje przekazywane kierowcom przez owe znaki. Wyrażają na przykład ilość niebezpiecznych zakrętów, jakąś odległość, występowanie możliwego zjawiska, itp.

UWAGA NOWOŚĆ!!!

POBIERZ OFICJLNE TESTY NA PRAWO JAZDY 2015 kat. ABCDT

Pytania wyłącznie IDENTYCZNE jak na egzaminie!POBIERZ OFICJALNE TESTY 2016 kat. ABCDT     [407 MB]Program zawiera około 2650 OFICJALNYCH i identycznych jak na egzaminie państwowym pytań!W programach znajdziesz wszystko co konieczne, aby świetnie zdać egzamin na prawo jazdy!